W internecie da się wyszukać bez najmniejszego problemu parę o ile nie paręnaście porównywarek kredytów. Teoretycznie nie ma łatwiejszego poszukiwania kredytu dla nas. Wpisujemy kwotę, czas kredytowania i porównywarka finansowa prezentuje nam kilkadziesiąt kredytów. Na domiar tego, możemy sobie daną ofertę zamówić przez kontakt z doradcą.
Wszystko wydaje się proste jednak…

Niejednokrotnie przy składaniu wniosku dostajemy informację, że nie otrzymamy kredytu gdyż nie spełniamy warunków kredytodawcy.

Na nieszczęście porównywarka kredytowa wyłącznie konfrontuje propozycje, naprowadza który kredyt jest najkorzystniejszy, ukazuje schowane elementy oferty kredytowej, jakich w reklamie danego banku nie można wypatrzyć, jakkolwiek porównywarka kredytowa nie definiuje, że w danym banku kredyt naturalnie dostaniemy.

Każdy bank ma swoją własną strategię, w jednym nasza zdolność kredytowa będzie odpowiednia do osiągnięcia kredytu, w innym natomiast nie.

Jak składać wniosek o kredyt aby zmniejszyć ewentualność odrzucenia wniosku?
Porównanie kredytów prawdę powie!
Warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, na ogół w większych porównywarkach kredytowych jest możność skorzystania z pomocy doradcy kredytowego w pełni darmowo.
Porównania kredytowe są bardzo przydatne, warto z nich korzystać wybierając kredyt, trzeba jednak pamiętać, że to bank postanawia czy udzieli danej osobie kredytu.